N300 Buitenring Parkstad werkzaamheden


De Buitenring Parkstad Limburg (N300) is een wegverbinding door de regio Parkstad Limburg. De weg sluit de A76 bij Nuth via de gemeenten Beekdaelen, Brunssum, Landgraaf, Kerkrade en Heerlen aan op de N281 bij de Duitse grens.

Deze belangrijke verbindingsweg in Parkstad is inmiddels niet meer weg te denken uit de regio en zorgt voor vlotte bereikbaarheid van de Parkstadgemeenten. Om de functionaliteit en veiligheid van de weg te waarborgen, vinden de komende jaren gefaseerd diverse werkzaamheden plaats.

Werkzaamheden aan de N300 van 24 augustus t/m 30 oktober 2026

Op maandag 24 augustus 2026 start KWS Infra Eindhoven, in opdracht van de Provincie Limburg, met de uitvoering van werkzaamheden aan de N300 bij Kerkrade. De werkzaamheden vinden plaats tussen hectometer 21.3 – 25.4. Dit is het traject vanaf de rotonde Avantis tot de afslag naar GaiaZOO.

Planning

Vanaf maandag 24 augustus 00.01 uur tot en met vrijdag 30 oktober 18.00 uur werken we aan de N300. We voeren de werkzaamheden in één fase uit, om zo de overlast te beperken, veilig te kunnen werken en een goed eindresultaat te realiseren.

Wegdeel van de N300 (hectometer 21.3-25.4) waar de werkzaamheden plaatsvinden
Wegdeel van de N300 (hectometer 21.3-25.4) waar de werkzaamheden plaatsvinden

Omleidingen

Voor de werkzaamheden is er een grootschalige omleiding ingesteld. Deze worden duidelijk aangegeven met gele borden (in onderstaande afbeeldingen met blauw aangegeven).

Kaart van de N300 tijdens de werkzaamheden
In rood de afsluiting tijdens de werkzaamheden aan de N300, in blauw de omleiding.

Verdere informatie

Heeft u vragen, stel ze gerust! Voor opmerkingen, suggesties en klachten kunt u contact opnemen met onze omgevingsmanager Isa Vermin via e-mail [email protected] of telefoonnummer 06-50224931. U kunt ook mailen naar ons algemeen e-mailaccount: [email protected]. Bij calamiteiten kunt u direct contact opnemen met onze calamiteitentelefoon op nummer 06-50226375.

Deze werkzaamheden op de voet volgen

Download dan de BouwApp. Via de BouwApp blijft u op de hoogte van het werk, eventuele overlastmomenten en andere ontwikkelingen op de bouwplaats. Ook kunt u makkelijk en snel contact met ons opnemen als u vragen of opmerkingen heeft.

  1. Download de gratis BouwApp in de Apple- en Google app stores
  2. Zoek in de app naar “Groot onderhoud verhardingen provincie Limburg”
  3. Open het project en klik op ‘volgen’
  4. Onder het kopje deelprojecten ziet u alle projecten die wij in Limburg komende periode gaan uitvoeren. Mocht er een ander deelproject bijzitten waarvan u op de hoogte wilt blijven druk dan op de aparte pagina ook nog een keer op ‘volgen’.
  5. Selecteer de doelgroep waaronder u valt bijvoorbeeld ‘omwonenden’ of ‘reiziger’

Waarom een volledige afsluiting van de weg?

In de afgelopen weken zijn we intensief bezig geweest met de voorbereidingen voor dit grootschalige onderhoud. Omdat de volledige N300 vernieuwd moet worden, zijn voor dit traject verschillende scenario’s onderzocht om de hinder voor omwonenden en bedrijven zoveel mogelijk te beperken. Daarbij is gekeken tot welk deel van de N300 een afsluiting het meest geschikt is en op welke manier de werkzaamheden het beste kunnen worden uitgevoerd. Uit gesprekken met ondernemingen, gemeenten en de Provincie is geconcludeerd dat een afsluiting tot aan GaiaZOO het meest passend is.

Wij begrijpen de wens om de werkzaamheden gefaseerd per rijrichting uit te voeren, zoals in 2025. Na zorgvuldige afweging is echter gebleken dat dit in de huidige situatie niet de meest geschikte oplossing is.

Wanneer we één rijrichting aanpakken, moet vanwege wettelijke veiligheidsvoorschriften en het creëren van een veilige werkruimte ook aan de andere zijde een rijstrook worden afgesloten. Hierdoor blijft er feitelijk slechts één rijstrook beschikbaar voor het verkeer. Dit heeft een grote negatieve impact op de verkeersdoorstroming en leidt naar verwachting tot aanzienlijke files en vertragingen.

Daarnaast zorgt een gefaseerde uitvoering ervoor dat de werkzaamheden aanzienlijk langer duren. Naar verwachting neemt de uitvoeringstijd hierdoor bijna twee keer zoveel tijd in beslag als bij een volledige afsluiting. Dit betekent dat weggebruikers en de omgeving gedurende een veel langere periode hinder ondervinden.

Een volledige afsluiting maakt het mogelijk om de werkzaamheden sneller, efficiënter en veiliger uit te voeren. Hoewel de impact tijdens de afsluiting groter is, is de totale hinderperiode aanzienlijk korter. Vanuit het oogpunt van verkeersdoorstroming, doorlooptijd, veiligheid en het beperken van de totale overlast voor de omgeving heeft een volledige afsluiting daarom de voorkeur boven een gefaseerde uitvoering per rijrichting.

Werkzaamheden aan de N300 van maandag 16 november t/m donderdag 20 november 2026

Van maandag 16 november tot en met donderdag 20 november 2026 wordt de N300 in vier verschillende fases afgesloten voor onderhoud. Dit onderhoud wordt uitgevoerd door onze aannemerscombinatie De Jong Zuurmond/Henssen in opdracht van de Provincie Limburg. Het doel is de veiligheid van alle weggebruikers te verbeteren en de weg in optimale staat te houden.

Tijdens deze afsluitingen zullen verschillende werkzaamheden plaatsvinden, zoals het repareren van schade, het maaien van de bermen, en het onderhouden van verkeersborden, en kunstwerken. Daarnaast zorgen we ervoor dat het water goed kan wegstromen om wateroverlast te voorkomen. Deze werkzaamheden zijn cruciaal voor de veiligheid en maken het rijden aangenamer.

Planning

De werkzaamheden worden in verschillende fases uitgevoerd om de impact op het verkeer zo minimaal mogelijk te houden. Er worden omleidingen ingesteld en er komen duidelijke borden die je informatie geven over de alternatieve routes en de situatie ter plekke. We vragen u vriendelijk de aangegeven routes te volgen en goed op de borden te letten.

De planning is als volgt:

  • Fase 1 Links. Hectometerpaal 25,3L (Avantis) tot hectometerpaal 11,6 L (Brunssum Oost): van maandag 10.00 uur tot dinsdag 02.00 uur (totaal 16 uur afgesloten).
  • Fase 2 Links. Hectometerpaal 11,6 (Brunssum Oost) tot hectometerpaal 0,3 (A76): van dinsdag 10.00 uur tot woensdagochtend 02.00 uur (totaal 16 uur afgesloten).
  • Fase 3 Rechts. Hectometerpaal 0,3 (A76) tot hectometerpaal 11,6 (Brunssum Oost): van woensdag 10.00 uur tot donderdagochtend 02.00 uur (totaal 16 uur afgesloten).
  • Fase 4 Rechts. Hectometerpaal 11,6 (Brunssum Oost) tot hectometerpaal 25,3 (Avantis): van donderdag 10.00 uur tot vrijdagochtend 02.00 uur (totaal 16 uur afgesloten).

Verkeershinder en omleidingen

We realiseren ons dat dit ongemak met zich meebrengt. Om de overlast voor het verkeer tot een minimum te beperken, voeren we het werk in fases uit. Ter plaatse worden duidelijke omleidingsroutes aangegeven met gele borden. We vragen u vriendelijk om deze borden goed in de gaten te houden en de aangegeven routes te volgen.

BouwApp

Heeft u vragen of opmerkingen? Dan kunt u contact opnemen met onze omgevingsmanager via de BouwApp. U kunt de BouwApp downloaden op www.debouwapp.nl, en vervolgens het project 'Onderhoud N300' selecteren.

Wij danken u voor uw begrip en medewerking en benadrukken dat de veiligheid van alle weggebruikers tijdens deze werkzaamheden altijd onze hoogste prioriteit heeft, met als doel samen te werken aan een veiligere en beter onderhouden N300; de werkzaamheden starten op 16 november 2026 en lopen door tot en met 20 november 2026 in de vier genoemde fasen, waarna de weg weer volledig wordt opengesteld.