- De aanschaf of het plaatsen van duurzame preventieve maatregelen en/of middelen ter voorkoming van schade aan landbouwgewassen of vee, veroorzaakt door in het wild levende beschermde diersoorten.
- Praktijkgericht onderzoek gericht op het voorkomen van schade aan onder andere gewassen of vee veroorzaakt door in het wild levende beschermde diersoorten.
- Eenmalige maatregelen gericht op uitbreiding en instandhouding van de leefgebieden en populaties van soorten, zoals opgenomen bij de ‘Nadere eisen, voorwaarden en verplichtingen’. Het gaat om eenmalige maatregelen die niet via de actueel opengestelde Subsidieverordening Natuur en Landschapsbeheer Limburg (SvNL 2016) of Agrarisch Natuurbeheer (ANB) kunnen worden gerealiseerd.
- Praktijkgericht onderzoek gericht op de uitbreiding en instandhouding van de leefgebieden en populaties van soorten.
- Initiatieven binnen de samenleving die het draagvlak voor soorten vergroten.
- Publicatie van gegevens over soorten.
- De aanschaf en het plaatsen van meetinstrumenten, bestaande uit meerdere sensoren, voor het meten van de uitstoot en blootstelling van ammoniak, fijnstof en geur.
- De aanschaf van software welke geschikt dient te zijn om de meetdata voldoende presentabel en interpretabel weer te geven, met het doel om deze met andere te delen.
- Algemene kosten die samenvallen met de bovengenoemde investeringen, en die nodig zijn voor het gebruik van de meetinstrumenten en de bijbehorende software (bijvoorbeeld voor het inschakelen van een architect, ingenieur of adviseur).
U vindt de voorwaarden en subsidiecriteria in de officiële tekst van de Subsidieverordening Inrichting Landelijk Gebied Limburg 2015.
U kunt een subsidieaanvraag indienen door het aanvraagformulier in te vullen. Dit vindt u onder het kopje formulieren.
Aanvragen is op dit moment alleen mogelijk in het kader van paragraaf 1.4c ‘Excellent produceren: Verbetering in de Veehouderij (Pilot meten op bedrijfsniveau)’, paragraaf 2.1 ‘Soortenbeleid’ en paragraaf 2.5 ‘Faunabeheer’. De overige paragrafen binnen de SILG zijn niet opengesteld.
- Paragraaf 1.4c ‘Excellent produceren: Verbetering in de Veehouderij (Pilot meten op bedrijfsniveau)’. Uiterlijk 31 mei 2021 moet de aanvraag door de Provincie zijn ontvangen.
- Paragraaf 2.1 ‘Soortenbeleid’. Uiterlijk 31 december 2021 moet de aanvraag door de Provincie zijn ontvangen.
- Paragraaf 2.5 ‘Faunabeheer’. Uiterlijk 31 december 2020 moet de aanvraag door de Provincie zijn ontvangen.
De looptijd voor paragraaf 1.4c ‘Excellent produceren: Verbetering in de Veehouderij (Pilot meten op bedrijfsniveau)’ is tot en met 31 mei 2021. Let er wel op dat aanvragen die wij vanaf 1 juni 2020 ontvangen in aanmerking komen voor subsidie voor maximaal 50% van de subsidiabele kosten, en aanvragen die wij vanaf 1 januari 2021 ontvangen in aanmerking komen voor subsidie voor maximaal 35% van de subsidiabele kosten.
De looptijd voor paragraaf 2.1 ‘Soortenbeleid’ is tot en met 31 december 2021.
De looptijd voor paragraaf 2.5 ‘Faunabeheer’ is tot en met 31 december 2020.
De SILG zelf heeft geen einddatum
Het subsidieplafond geeft aan hoeveel geld er in totaal voor alle aanvragen beschikbaar is in een bepaalde periode. U vindt het in het actuele overzicht van de subsidieplafonds.