In juni 2024 werd het 100-jarig jubileum gevierd. Aan het einde van het jubileumjaar werd vandaag, door gouverneur Roemer, de oorkonde aan de trotse ondernemers overhandigd. Gezamenlijk met de directie van Faassen Plants en burgemeester Scholten werd het schild onthuld dat hoort bij de Koninklijke Beschikking.
Van generatie op generatie
Arnold Faassen, beter bekend als Bergs Nölke begon al in 1883 dennenplanten te kweken. Na de Eerste Wereldoorlog startten drie van zijn zoons een eigen bedrijf. Zoon Bert (als Faassen-Hekkens, vanuit Tegelen) kweekte laan- en sierbomen, treurbomen, fruitbomen, coniferen, groenblijvende planten, rozen, heesters, klimplanten, bos- en haagplantsoen. Vanaf 1950 is er voor het eerst een logo te zien in de uitingen van het bedrijf: een boomstam met de letters FH erin. Berts zonen Jan, Sjraar en Noud namen het bedrijf in de jaren ‘60 over.
Klanten in twintig landen
Na diverse bedrijfsafscheidingen en -overnames begint Bart Faassen op 1 mei 1980 zijn eigen boomkwekerij en in 2016 zijn alle Faassen Boomkwekerijen door hem herenigd. Het bedrijf werd weer vanaf toen weer geleid vanuit Tegelen, de plaats waar het in 1924 allemaal officieel begon. Vanaf 2020 werd hard gewerkt aan het overdragen van het bedrijf aan de volgende generatie. De zonen Florian en Rowan hebben inmiddels in juli 2021 het familiebedrijf van vader Bart overgenomen en voeren dit nu geheel zelfstandig verder onder de naam ‘Faassen Plants’. Het bedrijf heeft klanten in zo’n twintig landen.
Naast hun ondernemerswerk hebben de mannen van Faassen in de afgelopen 100 jaar een grote maatschappelijke rol gespeeld in de boomkwekerswereld als bestuurder van beroeps- en sectorverenigingen. Gouverneur Roemer, tijdens de feestelijke ceremonie: “Honderd, dat worden er niet veel. Ik weet van de Eucalyptus Regans, net boven de honderd meter en de Sequioa Sempervirens, zo’n 115 meter hoog. Jullie staan nu gewoon tussen deze reuzen. Geniet van het uitzicht, heren!”
Over het Hofleverancierschap
De richtlijnen om in aanmerking te komen voor het mogen voeren van het predicaat ‘Hofleverancier’ vereisen onder meer dat de onderneming minimaal 100 jaar bestaat en in de branche of bedrijfstak een eerste of vooraanstaande plaats in de regio inneemt.