WoonIMPULS2026: Samen werken aan het beleid van morgen

25 februari 2026

Met een vers coalitieakkoord van het nieuwe kabinet op tafel en de gemeenteraadsverkiezingen in aantocht was de timing van WoonIMPULS2026 precies goed. Op 2 februari 2026 kwamen in Roermond 150 bestuurders, beleidsmakers en professionals met expertise in wonen, bouw, werk en onderwijs samen om vooruit te kijken én door te pakken op het beleid in Limburg.

Centraal stond de vraag: hoe maken we samen het woonbeleid van morgen? De bijeenkomst benadrukte dat samenwerking in Limburg geen papieren ambitie is, maar een dagelijkse praktijk. Wonen, economie, onderwijs en arbeidsmarkt kwamen samen in één gesprek over een sterke, leefbare en aantrekkelijke regio.

Demograaf Jan Latten trapte af met een duidelijke wake-up call. Limburg groeit, maar het aantal alleenstaanden neemt toe. Dat vraagt om ander beleid. Liesbeth Spies van Aedes benadrukte vervolgens “om woorden ook om te zetten in daden”. Zonder stabiele randvoorwaarden kunnen woningcorporaties namelijk niet bouwen. Gedeputeerde Michael Theuns sprak juist met vertrouwen over de Limburgse aanpak: door regels te vereenvoudigen en te investeren in een sterke economie worden wonen, werken én leven versterkt. Judith Bühler vertegenwoordigde tijdens het evenement de Tweede Kamer en gooide het met haar charmeoffensief op de jongeren, om talent in de regio te behouden waar perspectief, kansen en trots samenkomen. Tot slot benadrukte Gedeputeerde Elianne Demollin-Schneiders dat Limburg zich krachtiger mag profileren met bedrijven en innovaties zoals de Brightlands Campussen, VDL Groep en Medlands.

WoonIMPULS 2026 liet zien dat Limburg vooral potentie heeft met het hebben van de juiste mensen, verschillende ideeën en daarnaast veel energie om door te pakken. Met nieuw beleid en bestuurlijke afspraken in ontwikkeling is dit hét moment om richting te kiezen en als Provincie actief bij te dragen aan de nationale woonopgave.

Meer info over de WoonIMPULS 2026 is te vinden op Woonalliantielimburg.nl.