Samen kunnen we deze veranderingen omzetten in kansen voor de toekomst. Aan de Hummerenweg in Baarlo grijpen we samen met bewoners een van deze kansen.
Aan de Hummerenweg hebben bewoners en ondernemers zich de afgelopen tijd actief ingezet voor een betere en veiligere toekomst voor Baarlo. Zij zijn bereid mee te werken aan een nieuwe dijk op hun percelen en hebben nagedacht over de ontwikkeling van het gebied, nadat hun bedrijven zijn gestopt en grond is afgestaan.
Grondaankoop
Zeven van de acht betrokkenen tekenden eind 2024 een samenwerkingsovereenkomst met de gemeente Peel en Maas en Waterschap Limburg. Toen duidelijk werd dat één ondernemer dit niet wilde, is goed gekeken naar andere mogelijkheden. Daarna is door de gemeente besloten de grond van deze ondernemer aan te kopen. De besluiten zijn nu genomen en de benodigde handtekeningen zijn gezet.
Vervolg
De eerste vervolgstap voor de gemeente is het ruimtelijk kader voor de gebiedsontwikkeling vaststellen. Zo ontstaat er ruimte voor de dijk op de steilrand, natuur, landschap en nieuwe kansen voor de omgeving. Het Waterschap werkt de komende jaren verder aan het ontwerp en de uitvoering van de dijk. In het voorjaar van 2026 wordt het ontwerp projectbesluit voor de kwelgeulen gepubliceerd. In 2027 start de aanleg. Voor de dijk komt het ontwerp projectbesluit in het najaar van 2026 en start de bouw in 2028.